DŘEVĚNÉ TERASY Garapa

DŘEVĚNÉ TERASY Garapa

Dřevěné terasy jsou stále oblíbenější, protože představují příjemné propojení mezi obytným interiérem a zahradou. Zejména v letních měsících vám terasa umožní pohodlně relaxovat a trávit víc času na čerstvém vzduchu. Dřevěné terasy z Garapy mají navíc mnoho

předností.

Garapa terasy

Dřevěná terasová prkna Garapa 21x145x1220-3960

EXOTICKÁ GARAPA

Garapa je brazilská dřevina, která je pro svou odolnost oblíbenou dřevinou používanou v exteriérech po celém světě. Dřevo zlatavé až hnědé barvy je velmi stabilní, tvrdé a velmi odolné proti hnilobě. Dřevěné terasy Garapa mají životnost až 30 let.

PROČ VYBRAT PRÁVĚ GARAPU?

Dřevo má vysoký obsah přírodních vosků a olejů a podobně jako Teak také vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům. Garapa má lepší vlastnosti než známější dřeviny Bangkirai a Massaranduba, na rozdíl od kterých zůstává i po několika letech hladká, méně třískuje a méně praská. 

DŘEVĚNÁ TERASA OD EMPIRI

Dřevo dodáváme vysušené na vlhkost 16-18 %, proto nedochází v horkých letních měsících k extrémnímu sesychání. Díky stabilitě dřeva je možné Garapu, podobně jako Teak, montovat i na skrytý spoj (sadu na montáž skrytým spojem je možné zapůjčit na prodejně EMPIRI). Podívejte se na video z montáže.

Terasy Garapa prodáváme a montujeme už 10 let. Nově je dodáváme i v hladkém povrchu, který neklouže. K dispozici je velký výběr skladových délek od 2150 až po 6100 mm.

Detail profilů Garapa

Z dřeviny Garapa dodáváme

  • Čtyřstraně opracovaná terasová prkna v síle 21 mm, profil jemná drážka nebo hladká
  • Čtyřstraně opracovaná terasová prkna v síle 25 mm, profil jemná nebo hrubá drážka
  • Podkladový hranol GARAPA 42x68 mm  hladký (délky 2150, 2450 mm)
  • Podkladový hranol varianta KERUING 42x68 drážkovaný  (délky 2750/3050/3660/3900 mm)

JAK OBJEDNAT TERASU GARAPA?

Pro kompletní kalkulaci nám prosím zašlete výměru Vaší terasy nebo stavební výkres (nejlépe v PDF), s tabulkou výměr na email empiri@seznam.cz. Obratem Vám zašleme kompletní cenovou kalkulaci.

FOTOGRAFIE REALIZACÍ

Každé dřevo vystavené povětrnostním vlivům šedne, ať už jde o Teak, Merbau, Ipe nebo Garapu. Pravidelnou údržbou lze tento proces zpomalit, ne však zastavit.

Dřevěná terasová prkna Garapa 21x145x1220-6100mm    Hladká

Čerstvě položená hladká terasa Garapa naolejovaná bezbarvým olejem   Čerstvě položená terasa Garapa s hrubou drážkou před nátěrem 

Dřevěná terasa Garapa s jemnou drážkou po první zimě  Dřevěná terasa Garapa s hrubou drážkou renovovaná po 3 letech olejem pigment teak 

 Nenatíraná terasa Garapa s hrubou drážkou po 9 letech