Kde jste: Hlavní stránka » Venkovní terasy » Dřevěné terasy

Dřevěné terasy

 

  • Garapa hladká                                                                                    Od 1180 Kč/m
  • Modřín Sibiřský hladký                                                                            1150 Kč/m2
  • Teak 19x120 mm                                                                                   3800 Kč/m2

Výroba teras od Empiri na klíč

Kalkulaci kompletního materiálu potřebného na jeden m2 plochy dřevěné terasy naleznete u jednotlivých fotografií z našich vlastních realizací. Pro kompletní kalkulaci nám prosím zašlete výměru Vašich teras nebo stavební výkres (nejlépe v PDF formátu) s tabulkou výměr na e-mail empiri@seznam.cz. Rádi Vám obratem zašleme kompletní cenovou nabídkuna vaši novou dřevěnou terasu.

Dřevěné venkovní terasy jsou u našich zákazníků velmi oblíbené. Představují totiž ideální propojení mezi obytným interiérem a zahradou. Především v letních měsících oceníte možnost trávit co nejvíce času venku a díky venkovní terase můžeme skvěle rozšířit obytný prostor. I toto je jeden z důvodů, proč v případě 30% zákazníků montujeme současně s dřevěnými podlahami v interiéru, také venkovní dřevěné terasy.

Materiál na dřevěné terasy

Jaké dřevo je vhodné na venkovní terasu? U dlouhých prken na dřevěné venkovní terasy používáme dřeviny Garapa, Kekatong, v menší míře Bangkirai nebo Massaranduba. Garapu, Kekatong a Ipe zákazníci preferují hlavně proto, že tyto dřeviny zůstávají i po několika letech hladké, netřískují a nepraskají tolik jako Bangkirai nebo Massaranduba. V systému I-clip nabízíme dřeviny Ipe a velmi výhodně Kekatong. Kekatong je velmi tvrdé a odolné tropické dřevo červenohnědé barvy, svými vlastnostmi (hustotou, tvrdostí, stabilitou) se vyrovná dřevině Ipe. Všechny dřeviny (kromě Bangkirai), vhodné na zahradní terasy, dodáváme vysušené na vlhkost 16-18%, proto u těchto materiálů nedochází v horkých letních měsísích k extrémnímu sesychání.

Dřevěná dlažba o rozměrech 30x30 cm s polypropylenovým vysoce stabilním podkladovým roštem je u zákazníků oblíbená kvůli jednoduché montáži a dobré ceně. Díky patentovanému Click systému zvládne montáž i demontáž terasových prken úplně každý.

Dále nabízíme nejnovější generaci dřevoplastových kompozitů UPM Profi-Deck. Dřevoplastová prkna na terasu jsou cenově velmi zajímavá, barevně stálá, bezúdržbová a oproti ostatním podobným produktům díky silné konstrukci, pevná. Nechte se inspirovat bohatou fotogalerií exkluzivních realizací dřevěných venkovních teras po celém světě. 

Výhody zahradní terasy z exotických dřevin

 • Oproti terasové dlažbě, plovoucí dlažbě či kameni jsou terasy ze dřeva příjemné i pro bosou chůzi a to jak v horkém, tak i v chladném počasí.
 • Díky profilování zachycují drobné nečistoty a zamezují tak přenosu nečistot do interiéru.
 • Dlouhá životnost. Většina exotických dřevin nepodléhá hnilobě a je odolná vůči mrazu, horku, houbám či hmyzu.

Vhodná dřevina na zahradní terasy

Vlastnostmi i cenou patří mezi nejvýhodnější dřeviny Garapa, Ipe, Kekatong a Massaranduba. U Garapy si zákazníci cení světlé barvy i toho, že terasová prkna netřískují jako např. Bangkirai. Pro orientaci uvádíme tabulku trvanlivosti a odolnosti jednotlivých exotických dřevin vytvořené Zkušebním institutem dřevařským v Hamburku.

Cenová nabídka na dřevěné terasy

Zašlete nám výměru Vašich teras nebo stavební výkres (nejlépe v PDF formátu) s tabulkou výměr na e-mail empiri@seznam.cz. Rádi Vám obratem zašleme kompletní cenovou nabídku.

Hledáte kvalitní terasy ze dřeva?

 • Podívejte se na naši kompletní nabídku dřevěných teras
 • Nabízíme vám také kvalitní dřevěné podlahy a vinylové podlahy, které jsou aktuálním módním trendem. 
 • Pokud již dřevěnou podlahu vlastníte a přemýšlíte pouze o její renovaci,nabízíme vám službu broušení parket
 • Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoli dotazem ohledně dřevěných podlah, parket, ale také ohledně vinylových podlah či oblíbených dubových podlah. Spolu s dřevěnou terasou vám navrhneme také nádherné dřevěné podlahy do interiéru. 
 • Kontaktujte nás!
Cenové nabídky a kalkulace