Dřevo na podlahové topení a topná zkouška!

Vhodnost na podlahové vytápění

Dvouvrstvé a Třívrstvé podlahy od firmy EMPIRI parket mají tepelný odpor cca 0,06-0,13 m2K/W a jsou testovány a certifkovány ve zkušebním ústavu ve Zlíně. Parkety od firmy Empiri ať už vlastní výroby nebo od ověřených dodavatelů jsou přímo konstruovány na použití s nízkoteplotním podlahovým vytápěním. Dodržení podmínek správného technologického postupu pokládky a udržování ideální vlhkosti v prostorách podlahy, jsou nevyhnutelným předpokladem pro bezproblémové použití a funkčnost této podlahy. Ideální obecně považovaná tepelná propustnost pro efektivní vytápění místností je nepřekročení 0,18 m2K/W2,, čímž je dáno že všechny dřevěné vrstvené podlahy od EMPIRI do tloušťky 16 mm jsou použitelné v kombinaci s podlahovým vytápěním. Ročně položíme na podlahové topení cca 70% veškerých zakázek.

 

PRO ORIENTACI UVÁDÍME NĚKOLIK HODNOT TZV. SOUČINITELE TEPELNÉ VODIVOSTI K. (W.M-1.K-1):

a) Vrstvená parketa o síle 10 - 12 mm K = 0.06 až 0.09 - vhodná konstrukce

b) Vrstvená parketa o síle 14 - 16 mm K = 0.09 až 0.12 - vhodná konstrukce

c) Masiv o síle 18 - 22 mm. K = 0.18 až 0.20 - nevhodná konstrukce

 

Tepelná zkouška před montáží dřevěné podlahy.

- Zvyšujte teplotu v primárním okruhu o 5 stupňů Celsia denně až na max. teplotu 50 stupňů Celsia a tuto teplotu poté udržujte cca 5 dní.

- Poté nechte teplotu klesat denně o 5 stupňů Celsia zpět a nechte podlahu 2 - 3 dny úplně vychladnout.

- Následně spusťte podlahové topení během 24 hodin na plný výkon a nechte jej cca 5 dní v provozu. Poté přejděte na normální topný režim.

- Tímto je podkladní vrstva připravena k montáži dřevěné podlahy.