Kde jste: Hlavní stránka » Dřevěné podlahy » Masivní podlahy

Masivní dřevěné podlahy

řez

Dřevěné podlahy z masivu

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI Z DŮVODŮ NEDOSTATKU DUBOVÉHO ŘEZIVA JE SOUČASNÝ SORTIMENT MASIVNÍCH PODLAH VÝRAZNĚ OMEZEN A NE VŠECHNY CENY A DOSTUPNOST U PRODUKTŮ JE REÁLNÁ. PROSÍM POPTEJTE NÁS S KONKRÉTNÍ POPTÁVKOU A MY VÁM VYMYSLÍME VARIANTU DLE AKTUÁLNĚ DOSTUPNÝCH MOŽNOSTÍ.

Pro milovníky širokých a dlouhých prken jsme připravili kolekce postaršených, kartáčovaných nebo hladkých dubových masivních podlah v různých barevných povrchových úpravách (bílá, šedá, tmavě hnědá, černá) dle přání zákazníka. Nabízíme vám prkna v šířkách 18, 24, 32 a 35 cm a délkách 200, 350 a dokonce 450 cm.

Prohlédněte si celý sortiment podlah kliknutím na jejich náhledy

Pokud chcete použít prkna širší než 19 cm, nedoporučujeme masivní konstrukci, použijte lepenou vrstvenou konstrukci s nášlapem 6 mm.

Masivní dřevěné podlahy a parkety jsou příjemně hřejivé, praktické a hospodárné. Nezanedbatelnou předností je schopnost absorbovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost, čímž stejně jako vrstvené dřevěné podlahy udržují stabilní klima v interiéru a nedochází k elektrostatickým výbojům jak je známe ze syntetických laminátových podlah. Další výhodou je mnohonásobná možnost renovace a nezaměnitelný přírodní vzhled.

Nejlepší ceny masivní podlahy u dubu, ořechu a merbau

Tyto dřeviny jsou nejžádanější, proto našim zákazníkům nabízíme atraktivní ceny. Masivní dub na podlahy a parkety  používáme americký nebo francouzský, žádná Čína! Samozřejmostí je celá škála povrchových úprav (kouřování, hoblování, katrování, atd.) masivních dubových podlah.

Podlahové topení a masivní dřevěná podlaha nebo parkety?

Někteří prodejci tvrdí, že masiv se dá stejně jako dvouvrstvé a třívrstvé podlahy, pokládat na podlahové topení. Položit podlahu z masivu nebo parkety na podlahové topení nedoporučujeme! Podlahové topení je pro masivní podlahy NEVHODNÉ. Díky tloušťce prken teplo hůře proniká a v podlaze se tvoří spáry a trhliny. Viz. info - podlahové topení.

Rozdíl mezi masivní a vrstvenou dřevěnou podlahou

U masivních prken musíte počítat s tím, že si při výkyvech teploty a zejména relativní vlhkosti vzduchu "zapracují" daleko více než lepená dvou nebo třívrstvá konstrukce. Tloušťka masivních parket a podlah se pohybuje obvykle od 15 do 22 mm. Čím větší je „kus dřeva" tím více pracuje. To je fakt, který znali truhláři již v 17. století. Parkety staré 200 let na Pražském hradě, Hluboké a ostatních zámcích, jsou cca 30 mm silné, ale jsou lepené v několika vrstvách s tloušťkou nášlapné lamely 4-6 mm. Již v této době lidé věděli, že podlaha s vrstvenou konstrukcí (tj. lamela nalepená na podkladovou desku), podléhá mnohem méně změnám teploty a vlhkosti než celodřevěné masivní podlahy.

Hledáte jiný typ podlahy?

Cenové nabídky a kalkulace