Montáž dřevěné podlahy

A) Montáž podlahy celoplošným lepením trvale elastickým lepidlem

 

Cena lepidla je cca 145 Kč/kg, spotřeba cca 1,5 kg/m2  tzn. že cena lepidla na 1 m2 podlahy je cca 200 Kč. Cena samotné montáže je 280 Kč/m2 (pokládka + montáž lišt a přechodových profilů). Celková cena montáže včetně lepidla je cca 480 Kč/m2 bez DPH*

- Vyjímkou jsou celomasivní parkety v surovém stavu , které se po montáži musí celoplošně přebrousit přetmelit a poté povrchově upravit 2x olejem. U těchto podlah se cena montáže pohybuje okolo 680 Kč/m2 bez DPH + cca 200 Kč lepidlo. Celková cena 880 Kč/m2 bez DPH.

- Stejně tak francouzský vzor tzv. CHEVRON, klasický stromeček nebo kazetové mozaiky zde je montáž podlahy náročnější tj 400 Kč práce + cca 200 Kč lepidlo, celková cena montáže je 600 Kč/m2 

Námi používané lepidlo neobsahuje vodu ani rozpouštědla, podklady se nepenetrují pouze se důkladně vyčistí. Anhydritový podklad se přebrousí kotoučem o zrnitosti 16 nebo 24 (toto není v ceně naší montáže). Vyžadujte od firmy, která Vám dělá anhydritový podklad ihned po zaschnutí (tj. 2-3 den po vylití) seškrábání nebo zbroušení vrchního povlaku. Pokud dojde k jejímu zaschnutí, ucpou se kapilární otvory na jeho povrchu, voda nemůže vzlínat ven a tím se prodlouží doba vysychání. Kvalitu přeproušení anhydritu si zkontrolujeme při zaměření, pokud nebude podklad dostatečně přebroušen, účtujeme 35 Kč/m2.

 

C) Montáž plovoucím způsobem

Pokud se rozhodnete pro tento způsob, máme pro Vás připravenu nejmodernější verzi click systému 5G click. Cena montáže je 280 Kč/m2 (montáž včetně parotěsné fólie, podložky Mirelon + montáž lišt a přechodových profilů). 

 

 - Pokud se rozhodnete pro tento styl montáže, ušetříte sice finance za lepidlo (pracnost pokládky je velmi podobná), ale musíte strpět ústupky v detailech, udělat v každých dveřích dilatační mezeru a tu zakrýt přechodovou lištou. Pokud máte někde přechod na dlažbu, tak opět je nutno použít přechodovou lištu, protože u plovoucího způsobu pokládky nelze dřevěnou podlahu zakončit na přesný dořez a polymer v barvě dřeva. Je nutno počítat s hlasitějším kročeovým efektem a občasným prasknutím či vrznutím podlahy a celkově s tím, že podlaha bude více pracovat.