Kde jste: Hlavní stránka » Něco o dřevě » Články » Vinylové podlahy se dokonale přizpůsobí vašim potřebám

Vinylové podlahy se dokonale přizpůsobí vašim potřebám

Vinylové podlahy jsou novinkou mezi podlahovými krytinami, svými univerzálními estetickými i funkčními vlastnostmi se staly konkurencí zejména pro laminátové podlahy. Vinylové podlahy vám nabídnou dlouhou životnost, dokonalou imitaci přírodních materiálů, snadnou údržbu, ale také dostupnou cenu. Díky těmto vlastnostem je jejich využití velmi široké, hodí se do jak do rodinných domů a bytů, tak do hotelů, restaurací, škol, nákupních center nebo dokonce tělocvičen. Pokud přemýšlíte z jakého materiálu realizovat vaši podlahu, přečtěte si náš článek o možnostech vinylové podlahy. 

Vinylové podlahy: design téměř bez limitů

Vinylová podlaha nabízí prakticky neomezenou škálu dekorů vzorů a textur, není problém objednat si vinylovou podlahu imitující dřevo, keramickou dlažbu nebo dokonce kov. Díky 3D technologii, je možné napodobit původní materiál téměř dokonale, na trhu seženete třeba i vinylovou podlahu s dekorem štípaného kamene.  Podlahu z vinylu si můžete pořídit v jakékoli barvě, používají se také melíry, hranice se jednoduše nekladou žádným kombinacím vzorování, ani různému směru kladení.

Jak se pokládá vinylová podlaha?

Jednou z výhod vinylové podlahy je její snadná pokládka, jednotlivé vinylové dílce se kladou jednoduše vedle sebe na suchý, rovný povrch. Podlaha se lepí lepidlem, které schne zhruba 2 až 3 hodiny, poté je podlaha ihned připravena k užívání. Hotová podlaha působí celistvým a kompaktním dojmem. Při případném mechanickém poškození se jednoduše vymění pouze zasažený díl.

 Vinyl Dub Kampus AutumVinylová podlaha dub kampus autum, 780,-Kč/m2

Montáž vinylové podlahy je čistá a rychlá, není nutná instalace přechodových lišt.  Díky nízké hodnotě tepelného odporu i teplému pocitu z vlastního materiálu je vinylová podlaha ideální pro podlahové topení.

Vrstvená konstrukce vinylové podlahy

Efekt vinylové podlahy je odvozen z charakteru vícevrstevné krytiny, díky nejnovějším výrobním technologiím nabízí skvělý design i vysoký uživatelský komfort. Ideální jsou právě vinylové podlahy s vrstvenou konstrukcí - díky spodní korkové vrstvě je podlaha výrazně teplejší než klasické vinylové podlahy. 

Konstrukce vrstvené vinylové podlahy se skládá z následujících složek:

  • korek, HDF (nosná část podlahy)
  • vinyl
  • dekor
  • ochranná vrstva průhledného PVC.

Vinylové podlahy: odolné a praktické

Vinylové podlahy jsou velmi odolné a trvanlivé, díky ochranné vrstvě skvěle odolávají běžnému opotřebení. Lépe než například dřevěná podlaha zvládnou také mechanická poškození, jako je pád nádobí nebo hraček. Podlaha z vinylu je odolná vůči vlhkosti i vodě. Snese vysoký stupeň zátěže, takže se hodí i do namáhaných komerčních prostor, nebo tělocvičen. Díky vlastnostem materiálu je zaručena ohnivzdornost a je také eliminováno nebezpečí uklouznutí.

Vinylová podlaha nabízí dokonalý uživatelský komfort při chůzi, protože je pružná a flexibilní. Je vyrobena z ekologického materiálu, má antistatické vlastnosti a redukuje hlučnost. Vinylová podlaha představuje ideální povrch pro alergiky.

Pokud hledáte vysoce funkční i designově vyspělé řešení, vinylové podlahy budou tím pravým.

 

 

Cenové nabídky a kalkulace