Dřevěné terasy Garapa

Exotická Garapa

Garapa je brazilská dřevina, která je pro svou odolnost oblíbenou dřevinou používanou v exteriérech po celém světě. Dřevo zlatavé až hnědé barvy je velmi stabilní, tvrdé a velmi odolné proti hnilobě. Dřevěné terasy Garapa mají životnost až 30 let.

Proč vybrat právě Garapu?

Dřevo má vysoký obsah přírodních vosků a olejů a podobně jako Teak také vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům. Garapa má lepší vlastnosti než známější dřeviny Bangkirai a Massaranduba, na rozdíl od kterých zůstává i po několika letech hladká, méně třískuje a méně praská. 

Dřevěná terasa od Empiri

Dřevo dodáváme vysušené na vlhkost 16-18 %, proto nedochází v horkých letních měsících k extrémnímu sesychání. Díky stabilitě dřeva je možné Garapu, podobně jako Teak, montovat i na skrytý spoj (sadu na montáž skrytým spojem je možné zapůjčit na prodejně EMPIRI). 

Terasy Garapa prodáváme a montujeme už 10 let. Nově je dodáváme i v hladkém povrchu, který neklouže. K dispozici je velký výběr skladových délek od 2150 až po 6100 mm.

Z DŘEVINY GARAPA DODÁVÁME
  • Čtyřstraně opracovaná terasová prkna v síle 21 mm, profil jemná drážka nebo hladká 
  • Čtyřstraně opracovaná terasová prkna v síle 25 mm, profil jemná nebo hrubá drážka
  •  Podkladový hranol GARAPA 42x68 mm  hladký (délky 2150, 2450 mm)
  • Podkladový hranol varianta KERUING 42x68 drážkovaný  (délky 2750/3050/3660/3900 mm)

Jak objednat terasu Garapa?

Pro kompletní kalkulaci nám prosím zašlete výměru Vaší terasy nebo stavební výkres (nejlépe v PDF), s tabulkou výměr na email empiri@seznam.cz. Obratem Vám zašleme kompletní cenovou kalkulaci.

Dřevěné terasy jsou stále oblíbenější, protože představují příjemné propojení mezi obytným interiérem a zahradou. Zejména v letních měsících vám terasa umožní pohodlně relaxovat a trávit víc času na čerstvém vzduchu. Dřevěné terasy z Garapy mají navíc mnoho předností.