2-vrstvá nebo 3-vrstvá dřevěná podlaha?

Dvouvrstvá VS třívrstvá podlaha.
....jasně a jednou pro vždy !

 

Neustále k nám chodí lidé a velmi těžko se orientují v tom, zda pro ně bude lepší dvouvrstvá nebo třívrstvá podlaha, vzhledem k tomu co se občas někde dočtu se jim ani nedivím. Zkusím Vám tedy vše zjednodušit aby v tom bylo jasno. 

 

Není žádné pravidlo, které by říkalo, že dvouvrstvá je lepší než třívrstvá nebo naopak.

Není žádné pravidlo, které by říkalo, že dvouvrstvá je lepší na podlahové topení než třívrstvá a naopak. 

Není žádně pravidlo, které by říkalo, že třívrstvá je stabilnější než dvouvrstvá či naopak. 

 

Rozdíl je pouze jeden, a to ten, že 3-vrstvé dřevěné podlahy, díky třetí vrstvě ( protitahu), lze montovat i plovoucím způsobem a nemusíte podlahu lepit. POKUD PODLAHU LEPÍTE, TAK NEMUSÍTE ŘEŠIT ZDA DVOUVRSTVOU NEBO TŘÍVRSTVOU PODLAHU. 

 

Na podlahové topení je NUTNO podlahu přilepit a my doporučujeme lepit dřevěnou podlahu vždy i pokud podlahové topení nemáte a dělá to takto 95% našich zákazníků. TEDY POKUD BUDETE PODLAHU LEPIT, NEŘEŠTĚ ZDA DVOUVRSTVOU NEBO TŘÍVRSTVOU!. Svou pozornost věnujte kvalitní nášlapné vrstvě která by měla být min. 2,8 mm a více ( naše výrobky mají většinou 4 mm), kontrolujte nosnou konstrukci, aby to nebyla nějaká MDF či HDF deska, ale celodřevěný kvalitní nosič. pozorně se podívejte na kvalitní povrchovou úpravu. Těmto věcem věnujte Vaší pozornost. 

DVOUVRSTVÁ KONSTRUKCE

třívrstvá konstrukce dřevěná podlaha