Kde jste: Hlavní stránka » Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy a parkety

Dřevěné podlahy jsou investicí, která se vám z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí. Díky přirozenému vzhledu, který podlahy ze dřeva bezpochyby mají, se budete doma cítit příjemně a útulně. Dřevo jako materiál má bezpočet tvarových variací a barevně laděných tónů, takže si můžete být jisti, že vaše dřevěná podlaha bude jedinečná. Ponořte se do světa barevných tónů a vyberte si takovou podlahu, která se nejlépe hodí do vašeho domu. Dřevo je natolik přirozený materiál, že si můžete být jisti, že se bude vaše dřevěná podlaha hodit takřka do každého prostoru.

Prohlédněte si celý sortiment podlah kliknutím na jejich náhledy

Podlahy ze dřeva pro domácnosti i komerční prostory

Dřevěné podlahy patří mezi podlahové krytiny od nepaměti. A to především proto, že jsou odolné a vydrží po generace. Připočteme-li k tomu jejich přírodní vzhled a další vlastnosti, jako jsou například tepelná a zvuková izolace, zjistíme, že v mnoha směrech snadno předčí umělé povrchy. Zároveň je lze v případě potřeby renovovat, což z nich dělá ideální podlahovou krytinu pro rodinné domy i komerční prostory.

Výhody dřevěné podlahy

Celodřevěné podlahy patří k nejkvalitnějším materiálům, které můžete na podlahu nejen v obytném prostoru použít. K tomu je předurčují především jejich přirozené vlastnosti, jež vycházejí z vlastností dřevin, z nichž jsou dřevěné podlahy vyráběny. K největším přednostem dřevěných podlah a parket tak patří:

  • přirozený vzhled dřeva,
  • dlouhá životnost (především u tvrdých dřevin),
  • vyrovnávání vlhkosti v místnostech,
  • absence tvorby elektrostatického náboje,
  • a dobrá zvuková i tepelná izolace.

Dřevěných podlah existuje nespočet typů a druhů (např. plovoucí dřevěné podlahy), níže se vám pokusíme jednotlivé typy podlah stručně představit a nastínit jejich přednosti i neduhy.

Třívrstvé dřevěné podlahy

Třívrstvé dřevěné podlahy jsou založené na sendwichové konstrukci, která je složená z dřevěné protitažné vrstvy, středové smrkové nebo kaučukové laťovky a nášlapné vrstvy z ušlechtilé dřeviny. Nášlapná vrstva je pak chráněná vrstvami voskového oleje nebo laku. Třívrstvé dřevěné podlahy se také hojně používají jako podlahová krytina v místnostech s podlahovým vytápěním. Pro maximální využití všech vlastností třívrstvých podlah je doporučujeme na podklad celoplošně lepit na trvale elastické lepidlo.

Dvouvrstvé dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy složené ze dvou vrstev dávají vyniknout přirozené kráse dřevěných materiálů a lze je použít jak v malých bytech, tak i v rozlehlých komerčních prostorách. I dvouvrstvé dřevěné podlahy jsou vhodné pro umístění na topné systémy. Tento typ je nutné celoplošně lepit k podkladu také pomocí trvale elastického lepidla – to následně snižuje hlučnost podlahy při užívání.

Dřevěné mozaikové parkety

Parkety ze dřeva představují řešení v klasickém i moderním stylu. Díky dvěma základním řadám mozaikových parket (Classic & Old style collection a Square & line collection) si vyberete vhodnou podlahovou krytinu pro dobové interiéry i místnosti, zařízené dle současných trendů bydlení. Díky systému ručního sesazování dřevěných parket dokážeme vytvořit podlahu i na základě vašich přání.

Dřevěné podlahy Slimline, Moderline a Multistrip

Dřevěné podlahy Slimeline, Moderline a Multistrip vyrábíme v mnoha barevných i materiálových variantách. Všechny tři řady podlah lze pokládat plovoucím způsobem i celoplošným lepením. Prohlédněte si oblíbené dřevěné plovoucí podlahy dub a nezapomeňte sledovat plovoucí podlahy v akci.

Masivní podlahy a parkety

Dřevěné masivní podlahy a parkety představují nejrobustnější podlahovou krytinu s tloušťkou až 2,2 cm, šířkou do 35 cm a délkou maximálně 450 cm. Hlavní výhodou dřevěných podlah a parket z masivu je, kromě zcela přirozeného vzhledu, schopnost absorpce a uvolňování vlhkosti, což přispívá k udržování stabilního klima v místnosti. Masivní dřevěné podlahy také zamezují nežádoucím elektrostatickým výbojům. Dřevěné podlahy masiv jsou vhodné především do uzavřených místností, ze kterých se nadá vycházet mimo budovu. I přes ochranný nátěr totiž může drobný písek povrch poškodit.

Extra široká prkna

Kolekce širokých podlahových prken obsahuje postaršená, kartáčovaná a hladká dubová prkna o tloušťce 1,5 – 2 cm, šířce 18 – 35 cm a délce 200 – 450 cm. Jedná se o podlahy s třívrstvou konstrukcí a povrchovou úpravou vysokozátěžovým olejem s tloušťkou nášlapné vrstvy 4 mm, které jsou vhodné i pro podlahová topení. U těchto prken doporučujeme montáž pomocí celoplošného lepení. Široká prkna svou strukturou dávají vzdušnost i relativně stísněným prostorám.

Tipy a triky

Dřevěná podlaha, ať už masivní, třívrstvá nebo dvouvrstvá, je živý materiál a v čase mění své vlastnosti. Aby nám podlaha sloužila po dlouhá léta tak, jak si představujeme, je potřeba dodržovat určité zásady - montáží počínaje, údržbou konče.

Cenové nabídky a kalkulace