Kde jste: Hlavní stránka » Vinylové podlahy

Vinylové podlahy

Vinyl - co je dobré vědět, než nakoupíte ! 

Dnes již prakticky všichni výrobci přešli na vinylové podlahy na kompozitní desce RCB (rigid composite board). Její velkou výhodou je velká stabilita při výkyvech vlhkosti a teploty, požární odolnost , jsou bez ftalátů, s nalepenou kročejovou izolací atd. 
  
ALE !!! Máme tady 2 naprosto rozdílné technologie.  
 

1) Na RCB desce je nalepený papír s fotoreprodukcí dřeva a vrstvou vinylu většinou 0,3 mm nebo 0,5 mm. Při styku hran s vlhkostí, ať už při vytírání nebo pokud zůstane někde stát voda dochází k odlepení papíru. To je celkem snadné i bez použití vody, což si u nás můžete vyzkoušet, foto vidíte v galerii. U nejlacinějších verzí se opakuje jenom 8 reprodukcí, takže podlaha je dost fádní. Jedná se většinou o asijské výrobce. 
 
2) Evropští výrobci začali trochu později, ale vyvinuli novou technologii digitálního potisku na RCB desku, bez papíru, tedy bez rizika odlepování, na 100 % vodě odolné desce. . Abychom k vám nemuseli jezdit pokaždé, když vám někde zůstane stát trochu vody nebo se vyčůrá pes, prodáváme pouze tuto variantu . Za 680 Kč/m2 bez DPH se  zárukou 30 let  pro rezidenční a 5let pro komerční použití,  s nejvyšší užitnou třídou 34, třídou odolnosti AC6+. Pokud toho máte víc, nebo budete pokládat sami, nebojte  se  říci si o slevu, líná pusa= holý neštěstí.
 U všech dekorů se střídá 60 různých prken, proto vypadají autenticky, ale dřevo to stejně není !!! 

A s cenou již od 680 Kč/m2 včetně podkladní podložky.

 

 Nabízíme samozřejmě i lepený vinyl.Zde je nutné  k ceně materiálu počítat i cenu lepidla  a precizní přípravu  podkladu.  Lepený vinyl na rozdíl od RCB vinylu obsahuje škodlivé ftaláty !

Nabídka vinylových podlah

Prohlédněte si celý sortiment podlah kliknutím na jejich náhledy

Cenové nabídky a kalkulace