Kde jste: Hlavní stránka » Plovoucí nebo lepená podlaha

Plovoucí nebo lepená podlaha

I třívrstvé dřevěné podlahy s click-systémem 5G click dnes většinou celoplošně lepíme k podkladu. Přilepená podlaha je oproti plovoucí stabilnější při změnách teploty a vlhkosti, lépe tlumí kročejový efekt (není tak hlučná) a celkově působí luxusnějším dojmem.

Dnes vyžaduje celoplošné přilepení cca 95% našich zákazníků. A dobře dělají!

Z hlediska naší statistiky reklamací souvisejících s nežádoucími dilatačními změnami (sesychání nebo bobtnání podlah) je výsledek jednoznačný. V letech 2000-2008 jsme položili 144 836 m2 dřevěných podlah. Z této plochy bylo kvůli výše uvedeným vadám reklamováno 580 m2. I přesto, že se jedná pouze o 0,4 % z celkově položených podlah, všechny případy byly řešeny u plovoucího způsobu položení.

Dřevěné podlahy

Proto doporučujeme zejména větší plochy, místnosti kde budou např. vestavěné skříně, malé chodbičky atd. celoplošně lepit.

Ještě jeden cenový argument

Pokud budete Vaši podlahu lepit, zaplatíte za lepidlo cca 140-200 Kč/m2. Pak ale nemusíte platit držiteli patentu za click systém cca 50 Kč/m2. Pokud se přesto rozhodnete pro montáž plovoucím způsobem (vlastní pokládka, finanční úspora atd.), máme pro Vás připravenou nejmodernější verzi click systému 5G click. V tomto případě zvládne montáž podlahy každý kutil.

Cenové nabídky a kalkulace