Kde jste: Hlavní stránka » Něco o dřevě » Články » Plovoucí dřevěné podlahy

Plovoucí dřevěné podlahy

Prodáváme plovoucí dřevěné podlahy naší vlastní, české výroby. Respektive dřevěné podlahy, které lze položit plovoucím způsobem. V následujícím článku vás nicméně přesvědčíme, že se v mnoha ohledech vyplatí místo plovoucí pokládky tyto podlahy celoplošně lepit k podkladu.

K naší nabídce dřevěných podlah přejdete kliknutím na obrázek:

Přejít na oddělení Dřevěné podlahy

Proč se plovoucím podlahám říká plovoucí

Jako plovoucí označujeme takovou podlahu, která není připevněna k podkladu. Takto se tradičně pokládají laminátové podlahy nebo vinylové podlahy, ale stejným způsobem lze položit i podlahy dřevěné, které vzhledem podlahových desek a způsobem pokládky klasický laminát připomínají – podobně jednoduše se skládají k sobě na pero a drážku.

Pokud tedy sháníte plovoucí dřevěnou podlahu, určitě nevynechte prohlídku nabídkou našeho webu. Naše vrstvené, ale i masivní dřevěné podlahy vynikají především nekompromisní kvalitou české výroby, kterou u dovozových výrobků nikdy zcela nezaručíte.

Empiri - český výrobce dřevěných podlah:

Typy dřevěné plovoucí podlahy a jejich výhody

V každém oddělení našich dřevěných podlah najdete veškeré potřebné informace, nebude špatné si ale udělat stručný přehled:

Masivní dřevěné podlahy

Masivní dřevěné podlahyKdyž se podíváte na přiložený obrázek, získáte jasnou představu, o co se jedná. Tento typ dřevěných podlah se vyrábí z jednoho kusu dřeva, na povrchu ošetřeného lakem nebo olejem. Velkou výhodou masivní dřevěné podlahy je možnost mnohonásobné renovace podlahy celoplošným broušením, nevýhodou nevhodnost pro podlahové topení. Masivní desky těžko snášejí výrazné změny teplot, jaké jsou tradičně spojené s fungováním podlahového topení. Z důvodů tlumení kročejové hlučnosti a minimalizace dilatace je masivní desky nutné lepit celoplošně k podkladu, jako plovoucí dřevěnou podlahu vám je solidní firma nikdy nenabídne.
 

Vrstvené dřevěné podlahy

Vrstvené dřevěné podlahyDřevěné podlahové desky tlakově slepené z několika kolmo na sebe položených vrstev vykazují proti masivu velmi dobrou tvarovou stálost i při pravidelných tepelných změnách. Dvouvrstvé nebo třívrstvé dřevěné podlahy jsou pro podlahové topení ideální, lze je také položit jako plovoucí dřevěné podlahy. Vzhledem k tlumení hluku kroků se ovšem opět doporučuje spíš celoplošné lepení, které dodá podlaze mnohem komfortnější vlastnosti. Rovněž kombinace s podlahovým topením lepení vyžaduje – aby se zamezilo byť jen minimálním objemovým změnám.
 

Mozaikové dřevěné podlahy

Mozaikové podlahyDalším typem plovoucí dřevěné podlahy jsou dřevěné mozaiky. Na českém trhu stále docela vzácné, ale při dnešních cenách zdaleka ne nedostupné. Zejména ve starších budovách a historických interiérech se díky mozaikovým podlahám nabízí možnost rekonstruovat budovu v původním duchu a dosáhnout mnohem luxusnějšího dojmu, než u rovných dřevěných desek, nebo dokonce laminátových plovoucích podlah. Stejně jako předchozí typy, i mozaikové podlahy tvoří nášlapná vrstva z ušlechtilých dřevin a dvě vnitřní vrstvy z obyčejnějšího dřeva, které dávají podlaze potřebnou tuhost a brání nadměrné dilataci. I když je samozřejmě možné mozaiku položit jako plovoucí dřevěnou podlahu, vzhledem k očekávanému komfortu a vyšší ceně se doporučuje celoplošné lepení.

 

Plovoucí dřevěné podlahy jsou vlastně nesprávný pojem

Když se to tak vezme, termín plovoucí dřevěné podlahy vznikl tak trochu omylem. Na vině jsou laminátové podlahy, pro které se po revoluci rychle zažilo označení „plovoucí“, aniž by někdo přemýšlel proč. V éře, kdy tvrdé povrchy v bytech reprezentovalo jen nevzhledné normalizační PVC, byly dlouhé desky skládané ručně k sobě doslova zjevením. Když se na český trh vzápětí dostaly podobně praktické dlouhé podlahové desky na pero a drážku, tentokrát vyrobené ze dřeva, lidé jim automaticky začali říkat plovoucí dřevěná podlaha.

Cenové nabídky a kalkulace