Plovoucí dřevěné podlahy
Prodáváme plovoucí dřevěné podlahy naší vlastní, české výroby. Respektive dřevěné podlahy, které lze položit plovoucím způsobem. V následujícím článku vás nicméně přesvědčíme, že se v mnoha ohledech vyplatí místo plovoucí pokládky tyto podlahy celoplošně lepit k podkladu.
K naší nabídce dřevěných podlah přejdete kliknutím na obrázek:
Proč se plovoucím podlahám říká plovoucí
Jako plovoucí označujeme takovou podlahu, která není připevněna k podkladu. Takto se tradičně pokládají laminátové podlahy nebo vinylové podlahy, ale stejným způsobem lze položit i podlahy dřevěné, které vzhledem podlahových desek a způsobem pokládky klasický laminát připomínají – podobně jednoduše se skládají k sobě na pero a drážku.
Pokud tedy sháníte plovoucí dřevěnou podlahu, určitě nevynechte prohlídku nabídkou našeho webu. Naše vrstvené, ale i masivní dřevěné podlahy vynikají především nekompromisní kvalitou české výroby, kterou u dovozových výrobků nikdy zcela nezaručíte.
Typy dřevěné plovoucí podlahy a jejich výhody
V každém oddělení našich dřevěných podlah najdete veškeré potřebné informace, nebude špatné si ale udělat stručný přehled:
Masivní dřevěné podlahy

Vrstvené dřevěné podlahy

Mozaikové dřevěné podlahy
Dalším typem plovoucí dřevěné podlahy jsou dřevěné mozaiky. Na českém trhu stále docela vzácné, ale při dnešních cenách zdaleka ne nedostupné. Zejména ve starších budovách a historických interiérech se díky mozaikovým podlahám nabízí možnost rekonstruovat budovu v původním duchu a dosáhnout mnohem luxusnějšího dojmu, než u rovných dřevěných desek, nebo dokonce laminátových plovoucích podlah. Stejně jako předchozí typy, i mozaikové podlahy tvoří nášlapná vrstva z ušlechtilých dřevin a dvě vnitřní vrstvy z obyčejnějšího dřeva, které dávají podlaze potřebnou tuhost a brání nadměrné dilataci. I když je samozřejmě možné mozaiku položit jako plovoucí dřevěnou podlahu, vzhledem k očekávanému komfortu a vyšší ceně se doporučuje celoplošné lepení.
Plovoucí dřevěné podlahy jsou vlastně nesprávný pojem
Když se to tak vezme, termín plovoucí dřevěné podlahy vznikl tak trochu omylem. Na vině jsou laminátové podlahy, pro které se po revoluci rychle zažilo označení „plovoucí“, aniž by někdo přemýšlel proč. V éře, kdy tvrdé povrchy v bytech reprezentovalo jen nevzhledné normalizační PVC, byly dlouhé desky skládané ručně k sobě doslova zjevením. Když se na český trh vzápětí dostaly podobně praktické dlouhé podlahové desky na pero a drážku, tentokrát vyrobené ze dřeva, lidé jim automaticky začali říkat plovoucí dřevěná podlaha.