Kde jste: Hlavní stránka » Montáž podlahy

Montáž podlahy

Než se rozhodnete pro způsob montáže, zamyslete se nad argumenty v pasáži plovoucí nebo lepená podlaha.

a) MONTÁŽ PODLAHY CELOPLOŠNÝM LEPENÍM TRVALE ELASTICKÝM LEPIDLEM

Cena lepidla je 145 Kč/kg, spotřeba cca 1,5 kg/m2  tzn. že cena lepidla na 1 m2 podlahy je cca 200 Kč. Cena samotné montáže je 280 Kč/m2 (pokládka + montáž lišt a přechodových profilů). Celková cena montáže včetně lepidla je cca 480 Kč/m2 bez DPH*

* Vyjímkou jsou celomasivní parkety a dřevěné podlahy, které se po montáži musí celoplošně přebrousit přetmelit a poté povrchově upravit 2x olejem. U těchto podlah se cena montáže pohybuje okolo 680 Kč/m2 bez DPH + cca 200 Kč lepidlo. Celková cena 880 Kč/m2 bez DPH.

* Stejně tak francouzský vzor tzv. CHEVRON, zde je montáž podlahy náročnější tj 430 Kč práce + cca 200 Kč lepidlo, celková cena montáže je 630 Kč/m2 

Námi používané lepidlo neobsahuje vodu ani rozpouštědla, podklady se nepenetrují pouze se důkladně vyčistí. Anhydritový podklad se přebrousí kotoučem o zrnitosti 16 nebo 24 (toto není v ceně naší montáže). Vyžadujte od firmy, která Vám dělá anhydritový podklad ihned po zaschnutí (tj. 2-3 den po vylití) seškrábání nebo zbroušení vrchního povlaku. Pokud dojde k jejímu zaschnutí, ucpou se kapilární otvory na jeho povrchu, voda nemůže vzlínat ven a tím se prodlouží doba vysychání. Kvalitu přeproušení anhydritu si zkontrolujeme při zaměření, pokud nebude podklad dostatečně přebroušen, účtujeme 25 Kč/m2.

Tímto lepidlem lepíme téměř 90% všech ploch. Zcela jistě ho použijte při lepení na podlahové topení, velkých formátů (masiv, mozaiky, velká 3-vrstvá prkna) a mastných exotických dřevin (teak, ipe atd.).

Montáž dřevěné podlahy

b) MONTÁŽ CELOPLOŠNÝM LEPENÍM SYNTETICKÝM LEPIDLEM

Cena lepidla je 95 Kč/kg, spotřeba cca 1,5 kg/m2  tzn. že cena lepidla na 1 m2 podlahy je cca 140 Kč. Cena samotné montáže je 280 Kč/m2 (pokládka + montáž lišt a přechodových profilů). Celková cena montáže včetně lepidla je cca 420 Kč/m2 bez DPH

Toto lepidlo obsahuje určitý podíl vody a rozpouštědel, po zaschnutí je tvrdé a nepružné. Lze ho použít k montáži masivních parket, 3-vrstvých a 2-vrstvých prken v menších formátech. Výborně se hodí k lepení na OSB desky nebo dřevotřísku (ne na sádrokartonové desky) nebo na hrubší pevný beton. Jedná se o úspornější variantu.

c) MONTÁŽ PLOVOUCÍM ZPŮSOBEM

Pokud se rozhodnete pro tento způsob, máme pro Vás připravenu nejmodernější verzi click systému 5G click. Cena montáže je 280 Kč/m2 (montáž včetně parotěsné fólie, podložky Mirelon + montáž lišt a přechodových profilů).

Cenové nabídky a kalkulace