Kde jste: Hlavní stránka » Venkovní terasy » Dřevěné terasy » Vlastnosti jednotlivých dřevin na terasy

Vlastnosti jednotlivých dřevin na terasy

 

 

 

 

 


Garapa 

je velmi kvalitní tvrdá dřevina, která pochází s Jižní Ameriky, jde o velmi stabilní, pevnou a trvanlivou dřevinu, která má mnohem lepší vlastnosti než známější Massaranduba nebo Bankirai. Barva této dřeviny je zlatavá/ žlutá, postupem času vlivem zvětrávání mění barvu do stříbrno šedé barvy. Ovšem vzhled dřeva si ovlivňujete sami pomocí nátěru, záleží pouze na Vás, zda necháte dřevo šedé a nebo každé 2 roky terasu natřete a dodáte jí zpět svou původní barvu.  

 

KEMPAS 

Terasové prkno 21*145 Kempas, třídění FAS, s původem v zemích Brunej, Indonésie, Malajsie, Thajsko. Krása exotického dřeva Kempas podstatně vyplývá z pestrosti barev. Barva se pohybuje v rozmezí od oranžovo-červené až červeno-hnědé s jemně kontrastní žlutými až světle bílými tóny. Kempas časem ztmavne až do červeno hnědého odstínu. Velice stabilní a bezpečná dřevina. v porovnání s evropskými druhy dřeva, je velmi hustá, tvrdá, těžká a trvanlivá.

 

 

 

Thermo Jasan

THERMOJASAN patří k nejodolnějším druhům evropského terasového dřeva. S třídou trvanlivosti 1-2 (velmi trvanlivé, trvanlivé) se hodí ideálně pro Vaši terasu. Jasan je původně světle hnědý s tmavě hnědým jádrem, po termo procesu získá tmavě hnědou barvu.

 

 

 

 

IPE

původ:

  • Jižní a Střední Amerika

Ipe popis a povrchová úprava:

  • Různorodost barev od světle až tmavě čokoládově hnědá až po olivově hnědou barvu.
  • Nutno zamezit kontaktu s železnými předměty – tvorba černých skvrn!
  • Je všeobecně pokládáno za pevné a velmi tvrdé. Vlákno je sice přímé, ale též spirálově uložené, což může někdy způsobova obtížnější opracovatelnost, obvzlástě kvůli nepravidelné textuře měnící se z jemné na střední. Díky vysoké tvrdosti a díky vysoké hustotě a vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek má dlouhou životnost. Tyto ve dřevě obsažené látky mohou zpomalovat schnutí a zamezovat dostatečnému přilnutí barvy. Proto je velmi vhodné dřevo Ipe před první úpravou nechat min. 3 měsíce zvětrat. Po této době pro zachování původní barvy je vhodné dřevo ošetřit

 

Teak

Teak je listnatá dřevina, tropický strom z čeledi železníkovitých. Většina teakových stromů dorůstá do průměrné výšky 9–11 m, s kmenem o průměru 1–1,5 m. Teak pochází z Barmy a roste také v Indii, Thajsku, Indonésii a Jávě. Rozšířil se částečně také do Malajsie, na Borneo, Filipíny, do tropické Afriky a Střední Ameriky. Teak jávský pochází z Jávy a je obvykle o něco světlejší než teak z Barmy.

 

 

 

 

 

 

 

Cenové nabídky a kalkulace