Kde jste: Hlavní stránka » Dřevěné podlahy » Dvouvrstvé dřevěné podlahy

Dvouvrstvé dřevěné podlahy

řez

Top produkty v kategorii dvouvrstvých dřevěných podlah

Prohlédněte si celý sortiment podlah kliknutím na jejich náhledy

Široké využití dřevěných podlah

Dvouvrstvé dřevěné podlahy jsou podlahy univerzální. Dvouvrstvá dřevěná prkna dávají vyniknout kráse dřeva v místnosti veliké 15 m2, stejně jako s ním můžete řešit prostornější plochy. Dvouvrstvé dřevěné podlahy pokládáme velmi často i ve veřejných prostorech, např. hotel Alwyn v Karlíně nebo butiky v obchodních centrech. Čím dál více zákazníků preferuje dřevěné podlahy přilepené k podkladu. Důvod je jednoduchý. Přilepená dřevěná podlaha je na rozdíl od plovoucích systémů mnohem méně „hlučná". Další nespornou výhodou dřevěných lepených podlah je možnost montáže větších ploch bez zbytečných dilatačních spár a přechodů. V mnoha případech se můžete dilatacím zcela vyhnout.

Konstrukce dvouvrstvé dřevěné podlahy

Detail konstrukce 
1. 2x tvrdý voskový olej nebo 3x lak střední až vyšší zátěž
2. 4 mm nášlapná vrstva ušlechtilé dřeviny
3. vrstvená březová překližka       
 

Tato konstrukce o síle 10 až 12 mm je určena k celoplošnému lepení. Díky slabší konstrukci je ideální pro podlahové topení (součinitel tepelné vodivosti : 0.07 - 0.10 W.m-1 .K-1). V současné době pokládáme cca 25-30% všech podlah na podlahové topení. Od roku 2000 do roku 2010 to představuje cca 65 000 m2. V kombinaci s celoplošným lepením trvale elastickým lepidlem bez vody a rozpouštědel jsme doposud nezaznamenali sebemenší problém!

"Ořechový" prkno za 1250 Kč

Sežeňte někde jinde americký ořech v šířce našeho decentního prkna za tuhle cenu! Prošoupete si podrážky, zahltíte si e-mail nabídkami o 30 až 100% vyššími než je ta naše a pak stejně zjistíte, že jste na tom u nás nejlépe.
Podobně je na tom Teak za 1290 Kč, Wenge, Jatoba, Třešeň a další dřeviny. U Dubu disponujeme celou škálou povrchových úprav (kartáčování, kouřování, katrování, hoblování, decapé, barevné povrchy atd.).

Takhle to děláme my!

U dvouvrstvých celoplošně lepených parket a prken bez fáze doporučujeme vzhledem k množství spojů a toleranci v přesnosti jednotlivých dílců (většina výrobců uvádí povolenou odchylku +/- 0,1 mm) položit parkety v surovém stavu. Poté se jemně přebrousí či spíše uhladí brusnou mřížkou o zrnitosti 100 a povrchově upraví. Tím docílíte dokonale hladký povrch a nemusíte se přít s podlaháři o to, kolik jsou vlastně 0,2 mm. Pokud Vám někdo bude chtít nakukat, že jeho parkety jsou dokonale přesné, nechte si jich deset složit vedle sebe, tyto nerovnosti tam určitě naleznete.

Hledáte jiný typ podlahy?

Cenové nabídky a kalkulace