Kde jste: Hlavní stránka » Něco o dřevě » Články

Články

Zajímavé články a rady, jak na dřevěné podlahy. 

Dřevěné terasy Garapa

Dřevěné terasy Garapa

Dřevěné terasy jsou stále oblíbenější, protože představují příjemné propojení mezi obytným interiérem a zahradou. Zejména v letních měsících vám terasa umožní pohodlně relaxovat a trávit víc času na čerstvém vzduchu. Dřevěné terasy z Garapy mají navíc mnoho předností.

Zateplení podlahy se vyplatí ve všech směrech

Zateplení podlahy se vyplatí ve všech směrech

Úniky tepla, kam se podíváš. Odizolování střechy, fasád, oken, a přesto může existovat ještě jedno místo, kde uniká teplo. Přímo od podlahy.

Dostupnost po celé ČR

Dostupnost po celé ČR

Líbí se nám naše podlahy, dřevěné fasády nebo terasová prkna? Zjistili jste, že jsme v Praze a vy bydlíte v Ostravě? Žádný problém.

PVC podlahy a linoleum

PVC podlahy a linoleum

Rychlá pokládka, snadná údržba, nízká cena. Magický trojúhelník všech tří proměnných udělal z PVC podlahy a lina královny mnoha českých domů a bytů. Přes uvedené výhody má tento typ podlah jistá specifika, možná tušíte jaká.

Jak odstranit vrzání parket

Jak odstranit vrzání parket

Není nic horšího, než když přijdete domů později, než by bývalo bylo zdrávo, chcete nepozorovaně vplout do svého pokoje, ale prozradí vás vrzající parkety. Jestli máte podlahu ještě rádi, a vypadá, že by mohla sloužit ještě nějaké to léto, není potřeba ji hned při prvním vrzání měnit. Existují naštěstí způsoby, jak se konečně zbavit nepříjemného vrzání.

Postup renovace parket

Postup renovace parket

Renovace parket není jednoduchý úkol a k jeho úspěšnému splnění je zapotřebí řada speciálních nástrojů, jistá dávka zručnosti a zkušeností. Jste si jisti v kramflících a věříte si na opravu podlahy? Připravili jsme pro vás postup renovace starých parket svépomocí.

Čištění a údržba parket

Čištění a údržba parket

Čištění a údržba dřevěných parket by se měla provádět pravidelně podle míry znečištění, aby parkety nebyly vystaveny riziku poškrábání nebo trvalému znehodnocení podlahy – bobtnání a deformace. Rozhodující faktory na životnost parket tak jsou tak jejich čištění, údržba, používání a vlhkost a teplota v bytě.

Plovoucí dřevěné podlahy

Plovoucí dřevěné podlahy

Prodáváme plovoucí dřevěné podlahy naší vlastní, české výroby. Respektive dřevěné podlahy, které lze položit plovoucím způsobem. V následujícím článku vás nicméně přesvědčíme, že se v mnoha ohledech vyplatí místo plovoucí pokládky tyto podlahy celoplošně lepit k podkladu.

Co jsou to intarzované podlahy?

Co jsou to intarzované podlahy?

Intarzie je umění starých mistrů, vytváření obrazců lepením různě barevné dřevěné dýhy na dřevěný podklad. V případě podlah se jedná o vytváření ornamentálních prvků, které se kladením podlahových desek k sobě opakují v celé místnosti. Synonymem jsou v naší nabídce mozaikové podlahy, které nabízíme v historizující řadě Classic & Old style collection nebo moderní Square & line collection.

5G click na dřevěných podlahách

5G click na dřevěných podlahách

Systém spoje 5G click najdeme na vrstvených dřevěných podlahových deskách, jako alternativu ke klasickému spoji pero-drážka. Jedná se o nejmodernější systém spoje používaného pro pokládku podlah plovoucím způsobem i při celoplošném lepení k podkladu.

Jak přistoupit ke stavbě dřevěné terasy

Jak přistoupit ke stavbě dřevěné terasy

Dřevěné terasy jsou ideálním prostředkem pro propojení interiéru domu se zahradou. Díky terasám navíc rozšíříte obytný prostor a zvýšíte komfort svého bydlení. Kdo by si nechtěl vychutnat víno při západu slunce, rodinnou sešlost pod otevřeným nebem nebo ranní kávu na čerstvém vzduchu? Co vše ale obnáší stavba dřevěné terasy?

Vinylové vs. dřevěné podlahy aneb jaké jsou jejich hlavní výhody

Vinylové vs. dřevěné podlahy aneb jaké jsou jejich hlavní výhody

Určitě jste někdy přemýšleli, jaké výhody má dřevěná podlaha proti vinylu a naopak. Jistě, každý vám rozdíly shrne jednou větou: cena, vzhled, kvalita. Uspokojilo vás to? Určitě ne. Pojďme se tedy podívat, v čem je vinylová podlaha lepší, než dřevěná a kde je tomu naopak.

Kazetové parkety neboli mozaiky

Kazetové parkety neboli mozaiky

Pokud jste se rozhodli pořídit si do svého interiéru klasické parkety, čeká vás kromě jiných rozhodnutí také výběr konkrétního vzoru.  Možnost vytvářet atraktivní moderní vzory nebo tradiční působivé dekory patří k jedněm z největších předností klasických dřevěných parket. Pokud se zabýváte bytovým designem, určitě víte, že mozaikové dřevěné podlahy z parket patří k opravdovému vrcholu podlahářského umění. 

Dřevěné terasy: skvost moderní zahrady, o který je třeba pečovat

Dřevěné terasy: skvost moderní zahrady, o který je třeba pečovat

Na zahradu patří dřevo, o tom není žádných pochyb. V případě zahradní terasy to platí dvojnásob. A to i přes to, že se na trhu objevují nové, dřevu se podobající materiály (například kombinace dřeva a PVC), které slibují nejen zvýšenou odolnost a delší životnost, ale také vzhled věrně imitující právě dřevo. Pokud chcete zachovat přírodní ráz zahrady nebo propojit venkovní terasu s obytnými prostory, dřevo představuje ideální materiál. Je však třeba o něj náležitě pečovat.

Na tomto tvrzení se shodují jak zahradní architekti, tak i odborníci zabývající se realizacemi zahradních teras.

Dřevěné podlahy: Při správné péči vydrží po generace.

Dřevěné podlahy: Při správné péči vydrží po generace.

Máte doma dřevěné podlahy? Přemýšlíte o jejich pořízení do nového domu či bytu? Dřevěné podlahy vydrží po celé generace. Ale pouze při správné péči a údržbě. Návod, jak pečovat o podlahy ze dřeva, jak je udržovat a před čím je chránit přinášíme stručně shrnutý v našem článku.

Která podlaha je lepší? Laminátové nebo dřevěné podlahy?

Která podlaha je lepší? Laminátové nebo dřevěné podlahy?

Laminátové podlahy, lidově zvané "lamino" nebo prostě a nesprávně "plovoucí podlahy" pozvolna vyklízejí trh levnějších řešení ve prospěch vinylu. Stále je ale najdete na pultech obchodů a v nabídce některých firem a proto se stále vyplatí ptát: jsou lepší laminátové podlahy, nebo podlahy dřevěné?

Dubové podlahy: kvalita prověřená časem

Dubové podlahy: kvalita prověřená časem

Kladete si otázku, proč jsou dubové podlahy nejoblíbenější a dlouhodobě nejpoužívanější variantou podlahové krytiny na světě? V našem článku se dozvíte, jaké parametry dělají z dubového dřeva ideální materiál pro realizaci podlah, i jaké výhody nebo úskalí můžete očekávat u masivní dubové podlahy. 

Vinylové podlahy se dokonale přizpůsobí vašim potřebám

Vinylové podlahy se dokonale přizpůsobí vašim potřebám

Vinylové podlahy jsou novinkou mezi podlahovými krytinami, svými univerzálními estetickými i funkčními vlastnostmi se staly konkurencí zejména pro laminátové podlahy. Vinylové podlahy vám nabídnou dlouhou životnost, dokonalou imitaci přírodních materiálů, snadnou údržbu, ale také dostupnou cenu. Díky těmto vlastnostem je jejich využití velmi široké, hodí se do jak do rodinných domů a bytů, tak do hotelů, restaurací, škol, nákupních center nebo dokonce tělocvičen.

Pokud přemýšlíte z jakého materiálu realizovat vaši podlahu, přečtěte si náš článek o možnostech vinylové podlahy. 

Dřevěné terasy: harmonické propojení domova a zahrady

Dřevěné terasy: harmonické propojení domova a zahrady

Dřevěné terasy jsou dnes velmi oblíbené, a není divu – představují totiž ideální propojení mezi obytným interiérem a zahradou. Především v letních měsících oceníme možnost trávit co nejvíce času venku a díky terase můžeme skvěle rozšířit obytný prostor. Uvažujete – li o realizaci venkovního posezení, podívejte se s námi, jaké výhody dřevěné terasy mají.

Předností dřevené terasy je určitě reakce přírodního materiálu na teplo a chlad, dřevo se na slunci nerozpaluje jako třeba betonová nebo keramická dlažba a je tak příjemné i pro bosou nohu. Dřevené terasy se dnes realizují hlavně s kvalitních exotických dřevin, které skvěle plní funkční i estetické nároky. Očekávat tak můžeme dlouhou životnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům

Současné parkety: klasika v moderním provedení

Současné parkety: klasika v moderním provedení

Parkety představují tradiční přírodní materiál, který určitě všichni dobře známe. Možná máte zažité, že, parkety jsou sice krásné, ale vyžadují hodně práce a složitou údržbu. Podívejte se s námi podrobněji na možnosti současných parket a zjistíte, že kromě krásného dekoru přírodních dřevin nabízí moderní parkety také skvělé funkční vlastnosti.

Dřevěné podlahy: základ pro váš nový osobitý interiér

Dřevěné podlahy: základ pro váš nový osobitý interiér

Chystáte-li se realizovat nový interiér nebo vdechnout novou tvář tomu starému, určitě se nevyhnete praktické otázce řešení podlah. Výběr materiálu, úpravy, konkrétního provedení nebo barevnosti bývá v řadě případů komplikovaným a dlouhodobým procesem. Podlaha totiž dnes už není pouze funkční záležitostí, stala se jedním z interiérových prvků, který prostor zásadním způsobem formuje. 

Parkety tradiční i současné

Využití parket, které díky promyšlenému skládání vytváří na podlaze vizuálně neopakovatelné efekty, sahá daleko do historie. Zejména v oblasti vyšších společenských kruhů se využívaly tzv. zámecké mozaiky či kazetové parkety, které se stávaly působivou součástí interiérů zámků a panských sídel. V současnosti jsou díky rozvoji technologií i široké škále designových řešení skvělou volbou také pro soukromé interiéry.

Kazetové parkety opravdu nepatří pouze do historických objektů, mozaikové dřevěné parkety si lze dnes vybrat v nových moderních i klasických vzorech a dřevinách. Zásadní změnou oproti minulosti je zvýšení funkčnosti parket díky nové konstrukci a kvalitní vodovzdorné březové překližce. Pokud vás neuspokojí nabídka vzorů na trhu, můžete si pro svůj osobitý interiér navrhnout vlastní originál.

Jak se dělá mozaika z parket?

Na klasické parkety se používají zejména tvrdé druhy dřeva, dřevěná mozaika vzniká formací geometrických tvarů ze dřeva stejného nebo barevně kontrastního druhu. Běžně používanými druhy tuzemských dřevin jsou dub, jasan, ořech, nebo třešeň. Pro dražší mozaikové parkety se využívá v poslední době velmi oblíbené barevně bohaté exotické dřevo, které navíc nabízí vyšší odolnost.

Mezi nejpoužívanější druhy klasického pokládání parket patří anglický vzor, rybinový vzor, tabulkový vzor, prokládaný tabulkový vzor, průletový vzor či luxusní zámecký (také vídeňský) vzor.  Parkety mohou ve vašem interiéru vytvářet kosočtverce, trojúhelníky i další obrazce, můžete si dopřát také parketovou kresbu ve stylu baroka. Právě imitace parketové podlahy z období raného baroka za použití exotických druhů dřeva a hladkého broušení přináší neopakovatelný trojrozměrný efekt.

Průmyslová mozaika

Průmyslová mozaika se vyrábí ze zbytkového dřeva při produkci klasických parket. Tato varianta parketové podlahy je díky tomu levnější, aniž by ztrácela na kvalitě. Naopak z hlediska designu se průmyslová mozaika těší mimořádné oblibě designérů a architektů a v současné době se díky tomu stává základem řady moderních interiérů. 

Cenové nabídky a kalkulace