Kde jste: Hlavní stránka » Něco o dřevě » Články » 5G click na dřevěných podlahách

5G click na dřevěných podlahách

Systém spoje 5G click najdeme na vrstvených dřevěných podlahových deskách, jako alternativu ke klasickému spoji pero-drážka. Jedná se o nejmodernější systém spoje používaného pro pokládku podlah plovoucím způsobem i při celoplošném lepení k podkladu.

Jeho kouzlo spočívá v elastickém plastovém proužku, který zacvakne při instalaci desek na jejich krátké straně a znemožňuje další pohyby desek v zámku. Tento systém při pokládce plovoucím způsobem výrazně omezuje vzájemné pohyby desek v zámcích, a i při pokládce celoplošným lepením významně zkracuje čas nutný na práci. Ve dvou krátkých videích vám ukážeme, jak celý systém funguje a jak snadno se s ním pracuje.

 

Rozdíly 5G proti starším typům zámků

Zatímco starší systémy zámků na podlahových deskách vyžadovaly zacvaknutí desek k sobě na kratší straně a poté vložení celé spojené řady desek k ležící řadě, systém 5G díky důmyslné plastové západce v zámku na krátké straně desky jeden z těchto pohybů eliminuje. Prostým položením desky k ostatním tak dosáhneme jejího zacvaknutí na krátké i dlouhé straně jedním pohybem, bez nepříjemné nutnosti manipulovat s několika spojenými deskami najednou.

Plastový proužek, který zapadne po založení desky na místo do její drážky, blokuje vzájemné vertikální pohyby desek v zámku, které mohou při plovoucím způsobu pokládky vzniknout při kročejovém zatížení. Vícevrstvé dřevěné podlahy tak získaly opět vylepšení, které usnadňuje pokládku a zpříjemňuje jejich využití.

Proč se dnes většina dřevěných podlah lepí k podkladu a plovoucí způsob pokládky ustupuje do pozadí, se dočtete v článku Plovoucí nebo lepená podlaha.
Cenové nabídky a kalkulace