Kde jste: Hlavní stránka » Venkovní terasy » Vlastnosti a údržba venkovních teras

Vlastnosti a údržba teras

VLASTNOSTI A ÚDRŽBA DŘEVĚNÝCH A WPC TERAS

Přirozenou charakteristikou dřeviny je přítomnost malých otvůrků po hmyzu, který přebýval ve stromě v době jeho růstu. Tyto malé otvory však nemají vliv na vlastnosti dřeva. Pokud jsou prkna vzduchosuchá (tj. dodávaná ve vlhkosti 16 – 22 %) sesychají, což může mít za důsledek nestejnou či menší šíři prken (až o 5-8 mm!!!, viz radiální a styčné sesychání) vůči původně udávaným rozměrům 145 mm či 90 mm. 

Možnost tvorby prasklin vlivem klimatu. Dřevo, které je vystaveno venkovním klimatickým vlivům, mění svůj objem, sesychá se, nebo narůstá dle změn klimatu. Ve dřevě, které je vystaveno venkovním klimatickým vlivům se mohou vyskytovat trhliny, průhyb, takzvané korýtkování, kroutivost a točitost, praskliny a trhliny, zejména na koncích prken vlivem sesychání, měnící se v závislosti na relativní vlhkosti vzduchu či změn klimatických podmínek. 

 

Údržba

Terasy z tropických dřevin určené pro venkovní použití jsou velmi odolné a nevyžadují chemické ošetření povrchu. Ovšem pravidelné ošetřování dřevěné terasy vhodnými ošetřovacím přípravkem či olejem prodlužuje životnost dřeva, udržuje původní barvu a oddaluje proces šednutí způsobený slunečním UV zářením, který je přirozený pro všechny dřeviny vystaveným venkovním vlivům.

WPC terasy zaručí, že vaše terase zůstane barevně nezměněná po dlouhou dobu. Terasové desky se neštěpí, nekroutí a odolávají parazitům a vodě. Jejich nespornou výhodou jsou minimální nároky na údržbu a také jednoduchá montáž. Terasové desky WPC se totiž díky skrytému systému nerezových spojek připevní na předem připravený rošt a snadno začistí soklovou krycí lištou.

Cenové nabídky a kalkulace