Kde jste: Hlavní stránka » Venkovní terasy » Dřevěné terasy

Dřevěné terasy

Dřevěné terasy: různorodost materiálů i variabilita profilů

Nabízíme i oboustraně hladké profily Garapa 25x90 a 45x70 mm, keteré je možno použít na lavičky, zábradlí, ploty, obklady stěn, pergoly atd. Dále nabízíme hranoly Bangkirai 90x90 mm.

Kalkulaci kompletního materiálu potřebného na jeden m2 plochy dřevěné terasy naleznete u jednotlivých fotografií z našich vlastních realizací. Pro kompletní kalkulaci nám prosím zašlete výměru Vašich teras nebo stavební výkres (nejlépe v PDF formátu) s tabulkou výměr na e-mail empiri@seznam.cz. Rádi Vám obratem zašleme kompletní cenovou nabídkuna vaši novou dřevěnou terasu.

Dřevěné terasy jsou u našich zákazníků velmi oblíbené. Představují totiž ideální propojení mezi obytným interiérem a zahradou. Především v letních měsících oceníte možnost trávit co nejvíce času venku a díky terase můžeme skvěle rozšířit obytný prostor. I toto je jeden z důvodů, proč v případě 30% zákazníků montujeme současně s dřevěnými podlahami v interiéru, také venkovní dřevěné terasy.

Materiál na dřevěné terasy

U dlouhých prken na dřevěné terasy používáme dřeviny Garapa, Kekatong, v menší míře Bangkirai nebo Massaranduba. Garapu, Kekatong a Ipe zákazníci preferují hlavně proto, že tyto dřeviny zůstávají i po několika letech hladké, netřískují a nepraskají tolik jako Bangkirai nebo Massaranduba. V systému I-clip nabízíme dřeviny Ipe a velmi výhodně Kekatong. Kekatong je velmi tvrdé a odolné tropické dřevo červenohnědé barvy, svými vlastnostmi (hustotou, tvrdostí, stabilitou) se vyrovná dřevině Ipe. Všechny dřeviny (kromě Bangkirai), vhodné na dřevěné terasy, dodáváme vysušené na vlhkost 16-18%, proto u těchto materiálů nedochází v horkých letních měsísích k extrémnímu sesychání.

Dřevěná dlažba o rozměrech 30x30 cm s polypropylenovým vysoce stabilním podkladovým roštem je u zákazníků oblíbená kvůli jednoduché montáži a dobré ceně. Díky patentovanému Click systému zvládne montáž i demontáž každý.

Dále nabízíme nejnovější generaci dřevoplastových kompozitů UPM Profi-Deck. Tento výrobek je cenově velmi zajímavý, barevně stálý, bezúdržbový a oproti ostatním podobným produktům díky silné konstrukci, pevný. Nechte se inspirovat bohatou fotogalerií exkluzivních realizací dřevěných teras po celém světě. 

Výhody dřevěné terasy z exotických dřevin

  • Oproti dlažbě či kameni jsou dřevěné terasy příjemné i pro bosou chůzi a to jak v horkém, tak i v chladném počasí.
  • Díky profilování zachycují drobné nečistoty a zamezují tak přenosu nečistot do interiéru.
  • Dlouhá životnost. Většina exotických dřevin nepodléhá hnilobě a je odolná vůči mrazu, horku, houbám či hmyzu.

Vhodná dřevina na dřevěné terasy

Vlastnostmi i cenou patří mezi nejvýhodnější dřeviny Garapa, Ipe, Kekatong a Massaranduba. U Garapy si zákazníci cení světlé barvy i toho, že prkna netřískují jako např. Bangkirai. Pro orientaci uvádíme tabulku trvanlivosti a odolnosti jednotlivých exotických dřevin vytvořené Zkušebním institutem dřevařským v Hamburku.

Cenová nabídka na dřevěné terasy

Zašlete nám výměru Vašich teras nebo stavební výkres (nejlépe v PDF formátu) s tabulkou výměr na e-mail empiri@seznam.cz. Rádi Vám obratem zašleme kompletní cenovou nabídku.

Hledáte kvalitní dřevěné terasy?

  • Podívejte se na naši kompletní nabídku dřevěných teras
  • Nabízíme vám také kvalitní dřevěné podlahy a vinylové podlahy, které jsou aktuálním módním trendem. 
  • Pokud již dřevěnou podlahu vlastníte a přemýšlíte pouze o její renovaci,nabízíme vám službu broušení parket
  • Neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoli dotazem ohledně dřevěných podlah, parket, ale také ohledně vinylových podlah či oblíbených dubových podlah. Spolu s dřevěnou terasou vám navrhneme také nádherné dřevěné podlahy do interiéru. 
  • Kontaktujte nás!

 Nabídka dřevěných teras


Cenové nabídky a kalkulace